Конституція держави дозволяє нинішньому президенту переобиратися незліченну кількість разів. Поправки були внесені 10 років тому, пише Reuters.

На пост президента претендують 7 кандидатів. Основний суперник Мусевені — лідер опозиції Кізза Бесігьє.

Він три рази брав участь у виборах і кожен раз зазнавав поразки. Програвши в третій раз, Бесігьє заявив, що більше не балотуватиметься, але потім все ж вирішив зробити четверту спробу покласти край правлінню чинного президента, якого називає "диктатором".

Інший конкурент Йовері Мусевені — Амам Мбабазі. Нині опальний політик в минулому обіймав посади в уряді, був генеральним прокурором країни та її прем'єр-міністром.

Саме Мбабазі (тоді міністр безпеки) виступив свого часу зі спростуванням інформації про надання притулку Муаммару Каддафі.

Дивіться також: Вогонь, каміння і кров: бунт у Греції

На питання про те, чи слід очікувати заворушень після виборів, політаналітики Ндебеса Ньямвасія відповідає, що така ймовірність існує, враховуючи ті спалахи насильства, яка є зараз.

Заворушення в Уганді спалахнули в понеділок. У столиці Кампалі маніфестанти, які виступали проти президента Мусевені, вступили в зіткнення з поліцією. Правоохоронці застосували гумові кулі і сльозогінний газ.

Одна людина була вбита, 19 отримали поранення. Кандидат в президенти Кізза Бесігьє був затриманий на своєму передвиборчому мітингу, але потім відпущений.

Додамо, що згідно з рейтингом сприйняття корупції міжнародної дослідницької компанії Transparency International у 2015 році, Україна посіла 130 місце, а Уганда — 139.

У 2014 році країни ділили між собою 132 сходинку.