"На інформацію, вигадану окремими політиками та окремими засобами масової інформації (про скасування предмету "Історія України", — 24), можу сказати: ніхто ніколи не збирався інтегрувати і об’єднувати курс "Історії України" та "Всесвітньої історії", — сказав він.
При цьому міністр зазначив, що з 1998 року кількість годин, відведених на викладання історії України в школах, не змінювалося.
"Не передбачається це міняти і в планах, згідно з новим стандартом", — сказав він.
Разом з тим, міністр освіти підкреслив, що години викладання української літератури залишаться на тому ж рівні, що й сьогодні, а також запевнив, що історії України "нічого не загрожує".
"Жодних скорочень годин, відведених на вивчення як історії України, так і всесвітньої історії, не відбувається і не передбачається", — заявив міністр.
Крім того, він нагадав, що згідно з новим навчальним планом, міністерство має намір ввести з 5-го класу вивчення другої іноземної мови, а також збільшити кількість годин на природничо-математичні дисципліни.
"Потреба збільшення математики та інформатики — це об’єктивна причина, яка визначає якість освіти", — зазначив Табачник.
Між тим, він повідомив, що робоча група, яка складає навчальні програми, розробила 3 варіанти навчального плану. Згідно із першим, планується взяти по півгодини з різних предметів, щоб збільшити години на вивчення інформатики та другої іноземної мови. Другий варіант — скоротити варіативну частину, яку мають право вибирати школи — музика, музична культура, художня культура. Третій варіант передбачає збільшити загальну кількість годин навчання, що, на думку міністра, є додатковим фінансовим навантаженням, а також перенавантаження для учнів.
Табачник підкреслив, що всі три варіанти будуть розглядатися й обговорюватися в міністерстві, а також в міністерстві спільно з місцевими управліннями освіти.