Про це повідомляється в статті опублікованій в Astrophysical Journal Supplements.
Читайте також: NASA відправляє місію до Сонця
Автори нової статті під керівництвом Шуо Конга з Єльського університету провели спостереження хмари Оріона А на інтерферометрі CARMA, що включає в себе 23 окремих телескопа. Вони побудували карту ділянки неба площею 2 квадратних градуса, ґрунтуючись на даних про емісійні лінії молекул 12CO, 13CO, C18O і декількох інших. Потім астрономи зіставили спостереження CARMA зі спектрами молекул CO, які були отримані приймачами, встановленими на 45-метровому телескопі Nobeyama.
В результаті вчені змогли отримати детальну карту хмари Оріона А, засновану на інтенсивності випромінювань молекул, і найдетальнішу карту "колиски" зірок з різними масами. Ці дані допоможуть у майбутньому вдосконалити моделі зореутворення, а також зрозуміти, як часто зірки народжуються в хмарі Оріона А.
Нова карта "колиски" зірок Оріон А – дивіться відео
Читайте також: Науковці виявили кисень, який почав формуватися 13,5 мільярдів років тому
Варто зазначити, що зірки народжуються в гігантських молекулярних хмарах, які під дією власної гравітації починають стискатися і ущільнюватися. Якщо маса газу, який стискається, невелика, то утворюється одна зірка, а якщо газу багато, то в ході стиснення і фрагментації утворюється ціла група тіл – зоряне скупчення. Хмара Оріона А вважається найближчою «колискою» як невеликих, так і масивних зірок і являє собою ідеальну лабораторію для вивчення процесів зореутворення. Вона знаходиться на відстані приблизно 1,3 тисячі світлових років.