Газові гіганти характерні тим, що чим глибше ми будемо в них занурюватися – тим більшим ставатиме тиск. Умовна поверхня у таких планет вважається там, де тиск становить 1 атмосферу. Вчені вважають, що в центрі Юпітера знаходиться щільне рідке ядро, що складається з іонізованого водню та гелію, які змішані з важкими елементами. Ядро має розмір близько 30% від розміру всієї планети.

Цікаво 1500 ґаджетів за перші три дні: Huawei Band 6 встановив рекорд в Україні

Юпітер
Юпітер, сфотографований АМС Juno / Фото NASA

Що буде, якщо забрати всі гази

Тиск та температура всередині Юпітера падають у міру віддалення від центру. Це означає, що внутрішня рідина в кінцевому підсумку поступається місцем газовій атмосфері.

У дослідників замало інформації, щоб точно сказати де рідина переходить в газ. Та вчені вважають, що така умовна розмежувальна лінія проходить за декілька тисяч кілометрів від найвищих прошарків хмар газового гіганта.

Тому, якби ми змогли відкачати всі гази й залишити лише рідину, то Юпітер все одно був би найбільшою планетою Сонячної системи, адже його діаметр становить близько 140 тисяч кілометрів. Для порівняння: діаметр Землі – всього 12,7 тисячі кілометрів.