В епоху бронзової і ранньої залізної доби (XII-IV століття до нашої ери) на території Центральної Європи поширилася лужицька археологічна культура. Свою назву вона отримала завдяки історико-географічному району Лужиця, де в кінці XIX століття були зроблені перші знахідки.

Цікаво Космічний зонд зустрівся з хвостом уже зруйнованої комети ATLAS

Лужицька культура – що відомо

Для представників цієї культури характерні дуже великі безкурганні могильники, що досягають тисячі поховань, в яких знаходяться урни з прахом.

Ліпна кераміка лужицької культури відрізняється дуже ретельними і багатими орнаментами. Вона представлена біконічними урнами, посудинами з шишкоподібними опуклостями на боках, а також посудинами з циліндричною шийкою. Зустрічаються також черпаки, миски та інше начиння.

Кераміка
Кераміка лужицької культури / Фото Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Господарство ґрунтувалося на землеробстві та скотарстві. Із сировини, яку привозили з інших територій, виготовлялися бронзові сокири, серпи, фібули, мечі та кинджали. Недавні дослідження показали, що лиття бронзи у представників лужицької культури вплинуло на похоронний обряд.

Діти-археологи

Кілька дітей з польського міста Тухоля зробили археологічне відкриття випадково. Під час гри в пісочниці вони розкопали одну або дві великі могили. Поховання знаходилося близько до поверхні землі і складалося з людських останків і фрагментів кераміки.

Знахідки
Кераміка лужицької культури / Фото Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Діти звернулися до свого вчителя історії, який своєю чергою повідомив про знахідку в департамент з охорони пам'яток культурної спадщини та Археологічний фонд.

Артефакти датовані епохою бронзової доби. На думку археологів, поховання знаходилося дуже неглибоко через видалення частини верхнього шару землі в ході вирівнювання місцевості при будівництві за допомогою важкої техніки.