Технологія засіву хмар кілька десятиліть широко використовується в країнах з посушливим кліматом, в тому числі й Китаї. Тепер же в країні заговорили про більш масштабне її застосування, пише CNN.

Цікаво Революційні винаходи 2020 року, що увійдуть в історію

Що відбувається

За повідомленнями видання, планують збільшення загальної площі проведення експерименту зі зміни погоди майже до 16 мільйонів квадратних кілометрів. Це більше, ніж займає сусідня Індія.

У свою чергу це може призвести до серйозної зміни клімату в регіоні або ж навіть спровокувати конфлікт із найближчими сусідами країни.

Найсильніше може постраждати сільське господарство Індії, яке залежить від сезонних мусонних дощів.

Дослідники вже давно порівнюють здатність контролювати опади з дією зброї масового ураження – в даному випадку кліматичного.

Спеціалісти Національного тайванського університету побоюються «що "відсутність належної координації діяльності в питаннях впливу на погоду може призвести до звинувачень в "крадіжці дощу" між сусідніми регіонами".

Як керують погодою?

В середині минулого століття було виявлено, що йодид срібла і йодид свинцю сприяють появі центрів кристалізації води в хмарах. При "посіві" реагентами в хмарах відбувається передчасна кристалізація вологи, і в результаті з'являються опади. Розпорошуються реагенти, як правило, з літаків. Зараз, в залежності від видів хмар, також застосовують гранули вуглекислоти, порошки цементу, тальку або гіпсу