Якщо інтерфейси серії Neuralink Ілона Маска вимагають імплантації у мозок електродів, то новітня китайська розробка обходиться компактною змінною накладкою на голову, яка представляє неінвазивну альтернативу для прийому та інтерпретації сигналів мозку.
Цікаво Huawei та Viber розширять партнерство після успіху Viber в AppGallery
Чим особливий нейрочіп китайських вчених
Команда інженерів з Тяньцзіньського університету КНР розробляє оновлену версію свого чіпа Braintalker, що дозволяє набирати текстові команди силою думки. На думку вчених, до надходження технології в комерційне використання залишився деякий час, але вона вже дозволяє зчитувати мозкові сигнали "хорошої якості", і потенційно відповідає вимогам прикладних комерційних розробок.
Та ж група в минулому році створила високошвидкісний нейроінтерфейс, що дозволяє віддавати комп'ютера до 108 команд, що у 3 або 4 рази більше, ніж забезпечують конкурентні системи.
Чому мозкові інтерфейси важливі
Технології інтерфейсів "мозок-комп'ютер" включені у список 14 найважливіших розробок, що входять у контрольний обмежувальний список Бюро промисловості та безпеки США. Технологічна блокада змусила китайських дослідників використовувати альтернативні розробки для власних проєктів.
Як стверджують представники КНР, хоча в країні зберігається відставання у сфері дротових нейроінтерфейсів, неінвазивні рішення КНР забезпечують не тільки зчитування інформації, а й зворотний зв'язок. Так, медичні фахівці з Чжецзянського університету використовують розробки китайських учених для ефективного контролю нападів епілепсії.
Тяньцзіньський університет також співпрацює з центром підготовки тейконавтів для спільного вивчення можливості застосування нейроінтерфейсів і розумних роботів в аерокосмічній сфері. Очікується, що тут чіп Braintalker здатний істотно спростити роботу тейконавтів, особливо у відкритому космосі.