Про це повідомляє IEEE Spectrum. Фахівці представили свою розробку на конференції HRI 2018.
Інженери під керівництвом Чжину Кім із Університету Йонсе створили робота для самотніх людей. Замість того, аби заміняти людське спілкування, він слугує засобом комунікації між людьми.
Його корпус нагадує силует кішки, а в центрі робота встановили екран, на якому відображаються інтерактивні очі, які виражають різні емоції. До слова, інше досліждження, яке представили на конференції HRI 2018 доводить, що відсутність на обличчі робота рота чи інших ключових елементів знижує рівень довіри до нього.
Конструкція робота для самотніх людей
Окрім екрану в ньому встановлені датчики освітлення, температури, відстані, а також мікрофон і датчик звуку для отримання інформації та динамік для виведення. За рахунок датчика відстані робот визначає, чи є господар зараз в кімнаті. Якщо він поруч, робот аналізує звуки навколо і на їх основі прогнозує що робить людина. Якщо він розпізнав одну з побутових дій, наприклад, відкривання дверей або холодильника, він посилає ці дані іншим подібним роботам, встановленим в будинках друзів або близьких людей, а ці роботи, в свою чергу, повідомляють про дії своїм господарям.
Читайте також: Українці створили найточніший 3D сканер у світі
Варто зазначити, що інженери зробили подібні звіти анонімними, тобто робот не називає ім'я людини, яка зробила дію. При цьому, якщо користувач зацікавився, він може постукати поруч з роботом і той розкриє ім'я. Таким же чином можна висловлювати й інші емоції, наприклад, поплескати для схвалення.
Робот, який допомагає позбутися самотності – дивіться відео
Розробники припускають, що такі роботи допоможуть людям частково компенсувати почуття самотності, а також спонукатимуть їх до спілкування. Наприклад, користувачі можуть почати базове спілкування через помічник, а потім зателефонувати або почати переписку. Творці робота стверджують, що провели чотиритижневі випробування на добровольцях і вони відзначили, що робот дав їм подобу почуття співжиття з іншими людьми.