В пушках золота гірники Канади все глибше вгризаються в землю. Шукаючи дорогоцінний метал, працівники рудника Little Flake відкопали разючу знахідку – залишки скелетів трьох мамонтів. Рудник розташований неподалік містечка Доусон-Сіті, на території Юкон, Канада. Робота була зупинена, поки вчені не заберуть усі кістки. Палеонтологи вважають, що там можуть бути й інші кістки.

Цікаво 1500 ґаджетів за перші три дні: Huawei Band 6 встановив рекорд в Україні

Мамонт
Палеонтологи та кістки мамонта / Фото Live Science

Кого саме знайшли золотошукачі

Гірники знайшли три неповні скелети мамонтів:

  • Залишки дорослої тварини.
  • Залишки молодого статевозрілого мамонта.
  • Залишки молодої тварини.

Вчені вважають, що знайдені тварини могли бути членами одного сімейства або одного стада мамонтів. Ймовірно, померли вони разом.

Більше про прадавню Америку Можливий час заселення Америки людьми змінився – дослідження

Скільки років знахідкам

Палеонтологи на чолі з Грант Зазулою вважають, що знайдені мамонти померли близько 29 тисяч років тому. Такий висновок базується на тому, що кістки знайдені в одному прошарку з вулканічним попелом, який утворився після виверження на Алеутських островах.

В той час більша територія Канади була покрита льодовиками. Але територію довкола сучасного Доусон-Сіті була вільною від льоду.

Гірничодобувний регіон у внутрішній частині Юкону був здебільшого не покритий льодом. Ця територія відома під назвою Берингія. Це земля, яка з'єднувала з Аляску та Сибір через Беринговий сухопутний міст,
– розповідає Грант Зазула.

Палеонтолог додає, що саме через тодішній Беринговий перешийок мамонти потрапили з Азії до Америки. Цим же шляхом, ймовірно, до Америки потрапили й люди.

Вчені поки не знають, що стало причиною смерті мамонтів. Щоб дати відповідь на це питання, науковцям потрібно ретельно дослідити рештки тварин.