Випуск за жовтень 2023 року, який більше схожий на ціле дослідження, торкається, зокрема, таких питань, як діджиталізація фронту, українська IT-Армія, розвиток дронів, технологічні рішення для цивільних та загалом технологічний стрибок, який здійснила Україна, долаючи окупантів.

Дивіться також NASA запускає власну стримінгову платформу

Деталі

Як зазначається на самому початку статті, Михайло Федоров допоміг перезавантажити та впровадити інновації у військову сферу, "створивши оборонну промисловість з нуля та використовуючи свої зв'язки у сфері високих технологій, щоб відрізати Росію від світу".

Цікаво, що видання називає міністра однією з найпомітніших фігур в українському уряді як в Україні, так і за кордоном, навіть більш помітною, ніж міністр оборони, поступаючись лише президенту Зеленському.

Обкладинка жовтневого Wired
Обкладинка жовтневого Wired / Фото Wired

Wired охоплює всю діяльність Міністерства цифрової трансформації з перших днів повномасштабної війни, згадуючи також про створення фонду United24, який збирає пожертви на купівлю безпілотників, відновлення будинків, фінансування операцій з розмінування та інше.

Ніщо не могло підготувати їх до тотальної війни, яку Росія розпочала у 2022 році. Але Федоров зміг мобілізувати надзвичайну коаліцію волонтерів, підприємців, інженерів, хакерів та фінансистів, які змогли швидко рухатись і будувати, впроваджувати інновації під обстрілами, щоб солдати продовжували воювати, а цивільне населення було в безпеці, щоб ставати розумнішими. Щоб перемагати,
– пише Пітер Гест, автор матеріалу.

Велика частина статті присвячена безпілотникам та проєкту "Армія дронів", якою керує Федоров. Зокрема журнал розповідає про те, яку роботу робить міністерство, які інновації впроваджує, як проводить навчання операторів та багато іншого.

Wired також згадує й про українську компанію Ajax, яка створила застосунок "Повітряна тривога" й розповідає про те, як виникла ця ідея та як була впроваджена в життя.