Вчені полюбляють розташовувати мініатюрні датчики у неочікуваних місцях. Ці датчики потребують живлення електроенергією, а тягнути дроти до них може бути не зручно або не вигідно. Тому винахідники давно шукають шлях, як створити життєздатний електрогенератор, який був би мініатюрним. І, здається, вихід був знайдений.
Цікаво ТОП-7 українських YouTube-каналів про технології: цікаво та корисно
Так друкується мініатюрний термогенератор / Фото Tech Xplore
Детальніше про розробку
Термогенератори можуть виробляти електроенергію завдяки різниці температур. Якщо, наприклад, нагріти одну сторону такого пристрою, то завдяки різниці в температурі між двома сторонами почне генеруватися енергія.
Науковці шукали шляхи, як максимально зменшити такі пристрої, щоб вони змогли забезпечити енергію маленькі датчики.
Науковці почали досліджувати фарбу, яка використовується у 3D-принтерах. Вони шукали взаємозв'язок між розміром теоретичного пристрою та розподіленням заряджених частинок.
Завдяки кропітким дослідам науковці розробили власну фарбу для 3D-принтера. Вчені взяли маленький кремнієвий чип і надрукували прямо на ньому маленький стовпець (1,4 міліметра у висоту та 0,5 міліметра у діаметрі) цією фарбою.
Потім цей стовпець нагріли з однієї сторони, щоб продемонструвати термоелектричні властивості. Виявилося, що пристрій мав потужність 479 мікроватів на сантиметр у -2 ступеню. Цього було цілком достатньо, щоб забезпечити енергією маленький чип.