Про знахідки розповів на своїй сторінці у фейсбуці Сергій Тараненко, завідувач сектору археології Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра". Розкопки виявили виразний археологічний шар княжої доби, що переконливо свідчить про наявність на цьому місці скляної майстерні в XI-XII століттях.
Дивіться також На дні Каховського водосховища продовжують знаходити унікальні артефакти
Тараненко зауважив, що це відкриття не було зовсім несподіваним, оскільки про існування майстерні було відомо і раніше. Однак фактичне виявлення артефактів ще більше підтверджує її історичну значимість і наближає науковців до розуміння тонкощів виробництва скла у той період.
Фото знахідок
Археолог також поділився фотографіями, що демонструють інші знахідки з цього місця. Серед них керамічна люлька, датована 17-м століттям, яка дає змогу зазирнути у звичаї колишніх мешканців.
Керамічна люлька / Фото Сергій Тараненко
Інші знахідки / Фото Сергій Тараненко
А тим часом Археологи знайшли одні з найбільших кам'яних знарядь праці, створених у палеоліті
Знайдені артефакти будуть дбайливо зберігатися і вивчатися, щоб розгадати їхні таємниці, надаючи історикам більш чітку картину Київської Русі. Значення цих відкриттів важко переоцінити, оскільки вони роблять свій внесок у розповідь про багату культурну спадщину України.