PMMM може похвалитися чудовим коефіцієнтом світлопропускання 95%, що перевищує 91%, який зазвичай досягається більшістю видів скла. Така висока прозорість обумовлена унікальною мікроскопічною структурою поверхні, яка складається з масиву пірамідок, кожна з яких має ширину лише 10 мікрон.

Дивіться також Учені вирощують алмази з нуля за 15 хвилин завдяки революційному методу

Ці мікроскопічні візерунки розсіюють 73% падаючого світла, надаючи поверхні матового вигляду, зберігаючи при цьому чудову світлопроникність.

Провідний дослідник Ган Хуан наголосив на універсальних перевагах матеріалу.

Він дозволяє створювати освітлені, без відблисків і з приватним простором інтер'єри для роботи і проживання. У теплицях висока світлопроникність може збільшити врожайність, оскільки ефективність фотосинтезу на 9 відсотків вища, ніж у теплицях зі скляним дахом,
– пояснив Хуанг.

Однією з особливостей PMMM є його здатність відбивати інфрачервоне випромінювання – процес, відомий як радіаційне охолодження. Відбиваючи інфрачервоні хвилі, матеріал може знизити температуру в приміщенні до 6 °C порівняно з температурою ззовні, що значно зменшує потребу в кондиціонуванні повітря та сприяє економії енергії.

Крім того, PMMM демонструє властивості самоочищення завдяки своїм гідрофобним мікроскопічним пірамідкам.

  • Ці структури затримують тонкий шар повітря на поверхні, змушуючи краплі води від дощу або роси скочуватися, ефективно відводячи пил і бруд.

Ця властивість гарантує, що поверхні, вкриті PMMM, залишаються чистими з мінімальним доглядом.

PMMM
Структура матеріалу та порівняння зі склом / Фото Gan Huang, KIT

Майбутнє революційного матеріалу

Хуан та його команда вважають, що багатофункціональні можливості PMMM можуть здійснити революцію в проєктуванні будівель та містобудуванні.

"Цей матеріал може одночасно оптимізувати використання сонячного світла в приміщенні, забезпечити пасивне охолодження і зменшити залежність від кондиціонерів", – каже науковець.

Рішення є масштабованим і може бути легко інтегроване в плани будівництва "зелених" будівель і містобудування.

Дивіться також Інженери створили настільки ефективну сонячну пастку, що з її допомогою можна плавити сталь

Оскільки дослідники продовжують вивчати весь потенціал PMMM, його застосування може ознаменувати значний зсув у бік більш стійких і ефективних будівельних практик, обіцяючи підвищений комфорт і продуктивність як для людей, так і для рослин.