У перекладі з англійської DrugHunters означає "мисливці за наркотиками".

Важливо В Одесі викрили велике виробництво канабісу: вилучили понад 1000 кущів

Як працюватиме телеграм-бот

З його допомогою можна анонімно та в декілька кліків повідомити патрульних про виявлення як наркотичних речовин, так і самих закладників. Скористатись чат-ботом можуть усі громадяни у тих містах, де працює патрульна поліція.

Щоб залишити заявку про можливе місце закладки чи закладника, достатньо відкрити програму DrugHunters у своєму телеграмі і розпочати діалог.

Після старту розмови потрібно вказати такі деталі:

  • населений пункт,
  • адресу, за якою побачили потенційного зловмисника,
  • опис місця, де на думку заявника може бути закладка (труби, клумба, лавочка тощо).

Після отримання повідомлення про знахідку або ймовірного закладника, патрульні виїжджатимуть на місце і перевірятимуть інформацію.

Скільки людей в Україні вживають наркотики

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що в Україні щорічно зростає кількість тих, хто вживає наркотики. Правоохоронці в 2021 році порушили майже 25 тисяч кримінальних справ через торгівлю забороненими речовинами. Кількість українців, які вживають наркотики, зараз становить понад 1 мільйон осіб або й 1,5 мільйона.

За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, в Україні найвищі в світі темпи поширення наркоманії серед населення. Щороку близько 120 тисяч українців помирають через наркоманію або пов'язані з нею хвороби.