Як повідомляє 4PDA, експериментальна установка отримала назву ETES (electric thermal energy storage), а розмістили її в Гамбурзі (Німеччина).
Читайте також: Цікава новинка від Xiaomi: розумний замок із NFC
Як працює нова розробка? Енергія, що виробляється вітровою електростанцією, перетворюється в гаряче повітря, яке використовується для нагріву близько тисячі тонн вулканічної породи до температури 600 градусів. Спеціальний захисний насип і термоізольована кришка запобігають втраті тепла, завдяки чому воно може зберігатися протягом тижня і навіть довше.
Принцип роботи ETES
Виробник запевняє, що експериментальна установка здатна накопичувати і зберігати до 120 мегават-годин.
При необхідності накопичена теплова енергія перетворюється назад в електрику за допомогою парової турбіни. Також її планують продавати місцевій комунальній компанії Hamburg Energie.
Напис на ETES "Ласкаво просимо в новий кам'яний вік"
Плани на майбутнє. У планах Gamesa Corporacion Tecnologica використовувати нову технологію зберігання енергії в камені в комерційних проектах, збільшивши місткість і потужність накопичувача. Компанія має намір вже в найближчому майбутньому зберігати таким чином кілька гігават-годин.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно