Судячи з результатів дослідження, жодні домовленості та плани світової спільноти не дають результату. Згідно з даними Global Carbon Project, світове спалювання вугілля, нафти й природного газу цьогоріч викинуло в повітря на 1,7 відсотка більше парникового вуглекислого газу, ніж торік.
Цікаво Як захистити свій смартфон від стеження та вірусів: 3 поради про кібербезпеку
Деталі звіту
- У Сполучених Штатах викиди зросли на 1,5 відсотка.
- У Китаї тим часом вуглецеве забруднення знизилося на 0,9% у 2022 році порівняно з попереднім роком.
- Обидва факти суперечать довгостроковим тенденціям, які спостерігалися раніше: до цього року викиди у США неухильно знижувалися, а в Китаї — зростали.
Як каже провідний автор дослідження П'єр Фрідлінгштейн з Ексетерського університету, в обох випадках це реакція на пандемію та енергетичну кризу. Основною причиною скорочення викидів у Китаї, найімовірніше, стала ізоляція через новий варіант COVID-19 – люди стали менше пересуватися автомобілями й літаками.
Загалом глобальне забруднення вуглецем все ще зростає, хоча вже не такими швидкими темпами, як 10 або 15 років тому, кажуть дослідники. У 2022 році світ викидає в повітря 36,6 мільярда тонн вуглекислого газу.
- Забруднення від вугілля підскочило на 1% порівняно з минулим роком, від нафти – на 2%, а від природного газу – знизилося на 0,2%.
- Близько 40% вуглекислого газу припадає на спалювання вугілля, 33% – на нафту і 22% – на природний газ.