Дослідження, в якому взяли участь вісім осіб, мало на меті імітувати умови мікрогравітації без запуску учасників у космос. Замість цього вчені використовували спеціалізовані водяні ліжка, щоб частково імітувати невагомість. Протягом 3 тижнів учасники проходили цей досвід, а дослідницька група постійно брала у них зразки крові.
Дивіться також Ровер місії "Чандраян-3" надіслав своє перше фото поверхні Місяця
Що зрозуміли науковці?
Аналіз зібраних зразків виявив помітну кореляцію між часом, проведеним у симульованій "невагомості", і зниженням ефективності Т-лімфоцитів, найважливішого компонента імунної системи, що відповідає за боротьбу з інфекціями.
Найсуттєвіше зниження ефективності Т-лімфоцитів відбулося приблизно після двотижневого перебування в невагомості. Хоча згодом спостерігалося часткове відновлення, активність Т-лімфоцитів залишалася нижче нормального рівня навіть через тиждень після завершення експерименту.
Хоча ці результати викликають занепокоєння щодо потенційного впливу тривалих космічних подорожей на поширеність захворювань, варто зазначити, що дослідження не виявило жодних загрозливих для життя наслідків. Наразі астронавти вже змогли витримати сотні днів на орбіті, не відчуваючи серйозних негативних наслідків для свого здоров'я.