Поради підготувало видання prostotech.com.
Перегрів/переохолодження пристрою
Занадто високі та низькі температури згубно впливають на смартфон. Зверніть увагу, що дуже важливо уважно підбирати захисний чохол. Уявіть ситуацію: девайс забутий в машині влітку і перебуває в повній захисній амуніції. Буквально за хвилини салон автомобіля нагрівається, а телефон тим часом перегрівається. Результатом можуть стати серйозні пошкодження і навіть загоряння.
Читайте також: Найкращі смартфони вересня – рейтинг Техно 24
Щоб мінімізувати ризик перегріву пристрою, при покупці чохла або плівки потрібно переконатися, що вони пропускають достатню кількість повітря. Важливо, щоб повітряний потік добре циркулював як спереду, так і ззаду смартфона.
Гостро стоїть проблема переохолодження пристрою. Більшість сучасних гаджетів не були розраховані для роботи в умовах низьких або високих температур. Перебування смартфона в подібних умовах може істотно знизити його термін служби. Якщо на вулиці температура нижче -20 градусів чи вище +40 градусів за Цельсієм, намагайтеся діставати телефон з кишені тільки в разі необхідності.
Повна розрядка
Повна розрядка – одна з основних проблем більшості користувачів. Звичка повністю розряджати смартфон прийшла до нас ще з нікель-кадмієвих акумуляторів, які потрібно було спочатку повністю розрядити, а потім зарядити до 100 відсотків. Це пов'язано з тим, що такі акумулятори володіли ефектом пам'яті.
У сучасних пристроях використовуються літій-іонні або літій-полімерні батареї, які не потребують подібних маніпуляціях. Якщо пристрій повністю розрядилася і вимкнулося, його потрібно якомога швидше підключити до джерела живлення, адже навіть у вимкненому стані запас енергії продовжує повільно витрачатися.
При сильному зниженні заряду запускаються певні хімічні реакції, які можуть істотно знизити ємність акумулятора. За деякими джерелами, одна повна розрядка в середньому зменшує ємність акумулятора на 1-2%.
Неправильна зарядка
Вважається, що оптимальний рівень заряду акумулятора складає 30-80%. Саме при дотриманні цих цифр акумулятор може прослужити найбільшу кількість часу. Також вкрай важливо при зарядці використовувати оригінальні зарядні блоки і USB-кабелі. Якщо їх немає, потрібно купувати якісні аналоги з ідентичними характеристиками.
Також варто уважно ставитися і до підбору місця, де буде заряджатися пристрій. Не можна смартфон розміщувати поблизу працюючих радіаторів і місць, від яких виходить тепло.
Рекомендується по можливості відмовитися від звички залишати смартфон на зарядці на всю ніч. Незважаючи на те, що сучасні гаджети обладнані вбудованими контролерами харчування, останні не завжди можуть якісно впоратися зі своїм завданням.
Заповнена пам'ять
Забита пам'ять пристрою – не найкраща для смартфона ситуація. Як тільки файлів стає занадто багато, вільна пам'ять гаджета закінчується, а його швидкодія істотно сповільнюється.
Щоб смартфон працював швидко, потрібно залишати хоча б п'яту частину внутрішньої пам'яті вільної. Зробити це дуже просто – все, що можна, необхідно перемістити на карту пам'яті microSD. Також важливо регулярно чистити кеш додатків і позбавлятися від тимчасових файлів і сміття.
Якщо на пристрої немає підтримки карти пам'яті або вона вже забита, всі фотографії можна вивантажувати на Google Фото. Обсяг хмарного сховища безмежний. Також намагайтеся не забивати гаджет зайвими додатками.
Оновлення
Ще однією розповсюдженою причиною того, що смартфон став повільніше працювати, є відмова від оновлень операційної системи, які регулярно прилітають на гаджети. Подібні поновлення здатні поліпшити функціональність смартфона і його швидкодія. Більш ранні версії ПО сильніше схильні до глюків, дірок в безпеці і іншим проблемам.
Але є і зворотна сторона медалі. Це актуально для застарілих пристроїв – вони рідко отримують оновлення, але останні можуть негативно позначитися на продуктивності. Причина банально полягає в слабкому залізі.
Відсутність кейса/ плівки/ скла
Смартфони часто падають, причому болісно. Щоб уберегти пристрій від пошкоджень, рекомендується помістити його в захисний чохол, а на дисплей наклеїти захисне скло або хоча б плівку. Раніше ми вже говорили про необхідність дуже відповідально поставитися до вибору цих аксесуарів, тому що багато хто з них (особливо дешеві китайські аналоги) можуть швидше нашкодити смартфону.
Важно, щоб чохол був виготовлений з "дихаючого" матеріалу – тоді задня частина пристрою отримає достатню циркуляцію повітря , і гаджет не буде перегріватися. Багато користувачів використовує чохли-накладки і бампери. Крім них є велика кількість різноманітних моделей, які можуть не тільки захистити ваш гаджет, але і змінити його зовнішній вигляд.
Джерело: prostotech.com
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно