Також у випуску "Техніка війни" на 24 каналі:

Про основні складові бойового надводного корабля – на прикладі катерів типу "Айленд", а також інших військових суден. Будь-який корабель починається з корпусу, що забезпечує плавучість, міцність і дозволяє розташувати особовий склад, механізми та озброєння. Його форма визначає морехідні та маневрові якості судна. Нещодавно команда патрульного катера "Слов'янськ" розповіла про свій зразок, що має сталевий корпус з алюмінієвою надбудовою.

Головні новини України:

Міністерство оборони здійснило першу закупівлю через Агенцію з підтримки і постачання НАТО. Для армії придбали гусеничні стрічки до БМП-1 і БМП-2.

3 грудня президент Володимир Зеленський призначив на посаду гендиректора Державного концерну "Укроборонпром" Юрія Гусєва. До цього він керував Херсонською обласною державною адміністрацією та був заступником Міністра оборони України.

► Українські миротворці в Косові перевірили на наявність мін 42 резервних вертолітних посадкових майданчики. На черзі ще 3, їх планується використовувати для безпечної евакуації міжнародних сил КейФор по всій території Косова.

У 2021 році "Укроборонпром" припинить своє існування. Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості.

У Києві стартував Перший діалог оборонної промисловості між Україною та Федеративною Республікою Бразилія. Під час заходу обговорювали перспективи військово-технічної співпраці з усіх напрямів ВПК обох країн.

Командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа під час зустрічі з військовим аташе Великобританії Тімом Вудсом дав попередню згоду на оснащення ракетних катерів для України норвезькими ракетами. Це можуть бути протикорабельні Naval Strike Missile.

Запорізький Науково-виробничий комплекс "Іскра" передав військовим радіолокаційну станцію 35-Д 6-М. Її виготовлено в межах держоборонзамовлення-2020. Це вітчизняна трикоординатна РЛС зі збільшеною дальністю дії.

Міністерство оборони України на наступний рік удвічі збільшило оборонне замовлення для Держаної акціонерної холдингової компанії "Артем". Також підготовлене додаткове замовлення некерованих ракет РС-80, систем комплексу "Нептун" і ракет для комплексу "Вільха" на суму приблизно 900 мільйонів гривень.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен передала Головному військово-клінічному госпіталю 20 апаратів штучної вентиляції легень Life Base 3. Також вручено майже 100 тисяч одноразових рукавичок, 20 тисяч масок, захисні окуляри, термометри та антисептики.

Головні новини світу:

Збройні сили Польщі отримали 6 тисяч боєприпасів до самохідної гаубиці "Краб", які замінили радянські 2С1 "Гвоздика". 155-міліметрові снаряди замовили рік тому, а у 2021 та 2022 роках планують – ще 2 додаткові партії.

Військово-повітряні сили США уклали контракт зі швейцарською компанією Brugger and Thomet на закупівлю дослідної партії пістолетів-кулеметів APC 9К. Американські ВПС придбають 65 зразків по 1 973 долари за кожний.

Армія США замовила компанії Oshkosh Defense 2 738 легких тактичних машин JLTV. Контракт вартістю 911 мільйонів доларів також передбачає постачання 1001 причепа та супутнього обладнання.

Із запасів армії США Хорватії передають 76 БМП М2А2 Bradley в модифікації Operation Desert Storm та понад 1 700 протитанкових керованих ракет TOW-2 різних модифікацій. Також Хорватія очікує 84 кулемети М240.

У Новоросійську до складу Чорноморського флоту РФ ввели новий патрульний корабель "Павел Державін". Судно спустили на воду у 2019 році на Керченському суднобудівному заводі "Залив" в окупованому Криму.

ВМС Франції та Королівський військово-морський флот Великобританії отримали на озброєння нову протикорабельну ракету Sea Venom. Це розробка європейського консорціуму MBDA, яка замінить французькі ракети AS 15 TT та британські Sea Skua.

Китай створив аеростат з системою виявлення ракет та вже встановив біля міста Далянь базу для таких літальних апаратів. Її помітив на знімках із космосу японський експерт Сабуро Танака, аеростат заправляється гелієм.

Збройні сили Великої Британії отримали першу партію вертольотів AH-64 І Apache Guardian у 6 версії. Ці модернізовані ударні машини WAH 64 MK 1 наразі на озброєні армії Королівства, але їхній термін служби минув 6 років тому.

У Швеції випробували роботу на біопаливі двигуна RM-12 винищувача JAS-39 Gripen. Тестували на суміші з авіаційного пального та біопалива. На наземному стенді фахівці вивчали зміни в роботі двигуна.