Та якщо у 60-70-х роках місячна програма була елементом Холодної війни, то згодом інтерес до неї згас. Тепер, коли НАСА всерйоз готується до нових запусків людини на місяць, постала нагальна потреба у детальних фотографіях поверхні супутника.
Зараз поверхню місяця моніторять американські супутники, проте в нагоді стали і знімки поверхні, виконані ще чотири десятки років тому. Виявляється, касети з безцінними фотографіями ледь не викинули у смітник - їх вважали непотребом. Зараз над відтворенням фотографій працюють десятки експертів. Їх порівнюють з сучасними даними. Адже дуже важливо зрозуміти, як саме поверхня місяця змінилася за ці роки.
Під час розшифровки науковці постали перед серйозною проблемою - у них не було апаратури, яка б змогла зчитати касети. Адже прогрес значно пішов вперед, і старих пристроїв позбулись вже давно. Тож тепер весь матеріал спершу оцифровують, і лише потім порівнюють з сучасними даними. Самі науковці жартують - вони займаються техноархеологією. Відтворення старої інформації на сучасних носіях - дуже кропітка робота. Проте результати - вражаючі.
“До нас цього ніхто не робив, ні європейці, ні китайці, ні японці не змогли їх відтворити, а нам вдалося”, - сказав керівник проекту Денніс Вінго.
Для роботи експертам виділили будівлю колишнього фастфуду. Але вони на це не зважають. Плідно працювати можна будь-де - жартують вони, навіть у стінах колишнього “Макдональдсу” чи “Бюргер Кінгу”.