Після скасування політреформи 2004-го, депутатів хвилювало одне питання: скільки років судилося їм просидіти у нагрітих кріслах?
Аби поновити норми попередньої редакції Основного закону і продовжити свій, а заодно і президентський термін до п`яти років, минулого тижня, нардепи відправили до Конституційного суду відповідні пропозиції. Однак згодом второпали: зміни можуть не торкнутися парламент нинішнього скликання.
”В перехідних положеннях варто було б зафіксувати, що ця норма розповсюджується на Верховну раду обрану тоді-то, за такими конституційними реаліями, які приписували 5 років. Отже 2007-й вересень місяць, логічно вересень-жовтень 2012 року”, - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Сказано - зроблено. У вівторок депутати направили до Конституційного Суду ще одне послання. Відповідно до нардепівських пропозицій у перехідних положеннях Основного закону має бути чітко прописано, що чергові вибори до Верховної Ради проводяться у жовтні 2012 року, а вибори президента - у березні 2015 -го, що остаточно узаконить 5-річну каденцію нинішнього парламенту і глави держави.
”Для того, щоб вирішити ці питання, поставити крапку і припинити дискусію, направити всі сили і емоції на вирішення більш важливих питань: питань економічного зростання, рівня добробуту громадян, то і вирішити отримати чітку однозначну відповідь від Конституційного суду”, - каже народний депутат, фракція ПР Владислав Лук'янов.
Опозиція ж переконана - більшість прагне внести зміни заради Президента.
“П`ятий рік повноважень чинного Президента закінчиться 25 лютого 2015 року. А березень 2015 року це вже шостий рік повноважень. А отже, таким чином, основна норма, яка закладалась передбачала, що фактично Президент мав би йти під час п`ятого року повноважень в березні 14-го року. Таким чином могли вкрасти в нього рік повноважень”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Руслан Князевич.
Подбавши про себе й Президента депутати згадали про власну рідню. У ЗМІ з`явилась інформація про те, що парламентарії здешевили користування залами офіційних делегацій в аеропортах для членів своїх родин. За даними одного з Інтернет- видань вартість такого обслуговування скоротили з 1100 до 180-ти гривень. Депутати виправдовуються, мовляв, все навпаки і наміри їхні чисті.
”Ну так стається, що депутат іноді їде з родиною. Бо він з Харкова, чи зі Львова. Якщо його родина користується депутатським залом, то він тепер за це буде платити. От є тариф, який підписала Управління справами адміністрації Президента з депутатськими залами, так таку ціну ми і ввели”, - каже голова регламентного комітету ВР, фракція Партії Регіонів Володимир Макеєнко.
Тим часом, пересічні громадяни доступними засобами намагаються поставити промовисті оцінки роботі народних обранців. Цілий тиждень під стінами Парламенту протестували підприємці імпортери секонд-хенду і небайдужі до мовного питання.
Два з чотирьох сесійних дні минулого парламентського тижня нардепи пробайдикували. Опозиція з власної волі, більшість - під впливом обставин.