Нововведення повинні посилити фінансову дисципліну країн-членів ЄС. Зокрема, мова йде про зміни, які дозволять створювати фонди для гарантування економічної безпеки всієї Єврозони і допомагати країнам, які мають фінансові проблеми.
”Ми рекомендуємо міцний та постійний механізм у боротьбі з кризою, який вбереже фінансову стабільність зони євро загалом. Усі учасники саміту погодились з необхідністю цих змін. Тому що навіть, якщо вжити усіх правильних бюджетних та економічних заходів усіма членами ЄС, ймовірність неприємного сюрпризу залишається”, - каже Президент Євросоюзу Герман Ван Ромпей.
Крім того, поправки до договору надаватимуть право керівним органам ЄС переглядати національні бюджети країн. У якості санкцій за порушення канцлер Німеччини Ангела Меркель також пропонує тимчасово позбавляти права голосу у ЄС країни, які порушують бюджетну дисципліну.
”Хочу сказати, що найголовніші пункти, які я винесла із цієї дискусії це те, що по-перше - євро буде можливо стабілізувати. По-друге - інвестори не зможуть заробляти багато грошей, здійснюючи спекуляції проти євро”, - каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Тепер чільники Євросоюзу ламають голову, як внести ці зміни до Лісабонського договору так, щоб його знову не довелося ратифікувати всім державам ЄС. Адже попереднього разу схвалення конституційної угоди тривало вісім років та кілька разів ледь не провалилося одразу у кількох країнах спільноти. За планом, поправки до Лісабонського договору мають набрати чинності в 2013 році.