Одразу у кількох країнах ЄС через акції протесту зупинився транспорт та було заблоковано авіасполучення.

Профспілки розпочали масові акції непокори у зв’язку з антикризовими заходами урядів країн ЄС. Мова йде про зниження зарплат, замороження пенсій і підвищення податків. Акції проти "політики затягування пасків" відбулися в Іспанії, Греції, Італії, Бельгії, Португалії, Румунії та інших країнах.

”Ми протестуємо проти ініціативи європейських урядів вирішити кризу за рахунок простих працівників, пенсіонерів та бідних, замість того, щоб за кризу платили багаті”, - каже італійський профспілковий лідер Уліссе Маццолі.

В Іспанії на вулиці вийшли 2,5 мільйони бюджетників. Учасники акції висловлюють свій протест проти запланованого урядом скорочення бюджету на 2011 рік. Влада країни, зокрема, збирається зменшити зарплати держслужбовцям на 5%. Невдоволення іспанських громадян також викликає замороження пенсій та підвищення податків.

”Загальний страйк спрямований проти того, щоб людей було легко звільнити з роботи та перетворювати їх на дешеву робочу силу. За останніх три роки були знищені два мільйони робочих місць”, - каже іспанський профспілковий лідер Роберт Тормаміра.

Страйк вплинув на роботу аеропортів: десятки міжнародних рейсів були скасовані, або перенесені. Страйкарі переконані, що втілення нових заходів економії призведе до подальшого скорочення робочих місць. Антиурядові виступи переросли у погроми, безлади та сутички протестувальників з поліцією: десятки людей поранені. Акції проти "політики затягування пасків" паралізували і сусідню Португалію.

”Страйк - це відповідь працівників Португалії на дії уряду і на його політику”, - каже португальський профспілковий лідер Маріо Ногейра.

Дісталось від страйкарів і столиці ЄС - Брюсселю. У вівторок по обіді несподівано припинили роботу усі бельгійські аеропорти, у тому числі і у Брюсселі. Деяким лайнерам, які прямували до Бельгії, довелося екстрено змінювати курс і сідати на летовищах Франції та Німеччини.

Вже у середу понад 100 тисяч страйкарів вийшли на вулиці Брюсселя, які паралізували центр столиці Євросоюзу. Згодом маніфестація переросла у сутички демонстрантів із правоохоронцями. Тим часом у Греції акції протесту та демонстрації, схоже, і не вщухали. Грецький уряд пішов на безпрецедентну економію, щоб отримати кредити від країн ЄС та МВФ.

”Згідно з вказівками МВФ, ми входимо у період, який нівелює усі права та досягнення, які ми здобували впродовж багатьох десятиліть”, - каже грецький демонстрант Нікос.

Не краща ситуація і в Румунії. І без того найбідніша країна ЄС теж змушена затягувати паски задля отримання позик. Уряд пішов на непопулярні кроки і зменшує зарплати та пенсії. У відповідь профспілки уже вдруге протягом вересня організували масштабні акції протесту. На вулиці румунських міст вийшли сотні тисяч людей.

Зменшення державних видатків уряди країн змушені проводити через скорочення національних економік. Однак, найчастіше це робиться за рахунок найбільш незахищених верств населення, держслужбовців та пенсіонерів. У відповідь профспілки збурюють людей на акції непокори, внаслідок страйків потерпають знову ж таки прості люди.