Звичайні вкладники нової системи, за словами Мавроді, зможуть отримувати близько 20% річних на місяць - це понад 240% на рік. Та фахівці застерігають - таких прибутків досягти нереально. Крім того, кажуть експерти, вкладники сильно ризикують інвестуючи кошти у такі проекти.
"На сьогоднішній момент він нічого, нікому не гарантує, він пропонує всім розбагатіти. Ну, а хто не хоче розбагатіти? Всі хочуть", - каже фінансовий експерт Олександр Охріменко.
Нова ідея Мавроді полягає у тому, що учасник проекту створює електронний гаманець у системі WebMoney, покладе в нього певну суму, а пароль від гаманця перешле "десятникові", який розпоряджатиметься гаманцями десяти учасників. Тому, хто бажає вийти з проекту, "десятник" перераховуватиме дохід, знімаючи кошти з гаманців своєї десятки. Якщо коштів недостатньо, решту суми має знайти "сотник".
"Не йдеться про шахрайство. Тобто говорити свідомо про обман. Підозри звичайно є, що це піраміда і що люди можуть влетіти. Але сам автор не приховує тих ризиків і всіх основних правил цієї гри. А за це притягати до кримінальної відповідальності неможливо", - каже юрист ВГО Захисту прав споживачів фінансових послуг Алла Райковська.
"Він розуміє, що якщо він зараз буде намагатися використовувати банківську систему, буде складно, там маса заборон, а WebMoney на сьогоднішній момент не так зарегульований. Крім того, ви розумієте, що WebMoney не мають кордонів, теоретично там є обмеження, але навіть якщо звернути увагу, WebMoney має багато нелегальних клірингових розрахункових центрів по всьому світу, які ніким не контролюються", - каже фінансовий експерт Олександр Охріменко.
До речі, днями Національний банк України фінансові установи попереджати клієнтів, що правила системи WebMoney Transfer не були узгоджені з регулятором. Представники ж самої платіжної системи переконують - не допустять нелегального використання електронних гаманців. Мовляв, відслідковуватимуть всі факти "нездорової активності" власників таких рахунків. Нині багато людей пам’ятають про наслідки участі у фінансових пірамідах і мають досвід втрати грошей. Проте, кажуть експерти, українців і це не зупиняє у гонитві за швидкими грошима.
"На сьогоднішній день в Україні достатньо людей, які, говоритимемо так, можуть повестися на цю схему хоч би вклавши невелику суму. Все-таки, віра у наших людей і жадання легкої наживи присутня. І говорити, що це буде абсолютно не популярно, я б так не говорила", - каже юрист ВГО Захисту прав споживачів фінансових послуг Алла Райковська.
Та правоохоронці сподіваються, що населення схаменеться і зважено підходитиме до різного роду пропозицій швидкої наживи.
"Дуже гіркий досвід і вони в цих аферах брати участь не будуть", - каже міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов.
Останню фінансову піраміду викрили в Україні два роки тому. Це був проект компанії "Кінгс Кепітал", яка зібрала кошти у населення, оголосила себе банкрутом та відмовилася виконувати зобов’язання перед вкладниками.