Головною причиною зменшення обсягів виробництва там називають погані погодні умови, що призвели до зниження якості буряку. Виробники вже прогнозують зростання цін.

”Гарні цифри 2,5 млн. тонн, які давалися в березні, зараз змінилися на 1,5 мільйони. При споживанні 2 мільйонів річного в Україні, ми бачимо, що створюється певний дефіцит... Відсутність необхідної, скажімо, чи достатньої кількості безумовно зможе спричинити певні зростання ціни в певні періоди, але зростання це не буде вищим 9 гривень... Якщо вона буде більшою від цієї ціни, то можна очікувати, що в Україну приїде цукор від наших сусідів”, - каже голова правління ВАТ “Гнідавський цукровий завод” Сергій Бондарук.

Волинь цього сезону лідирує у виробництві солодкого кореня. Тут спека розгулялась менше, тому сировина якісна і її вдосталь. Представники місцевої влади переконують, цукру вдосталь і підстав для зростання цін немає.

”Тим більше, ми в період, коли на ринок буде викинуто багато цукру. Цукор буде реалізовуватися не тільки цукровими заводами. Сьогодні крупнотоварні виробники працюють за давальницькими схемами, здають цукровий буряк і забирають цукор. Вони також будуть викидати велику кількість цукру. Це повпливає на ціну”, - каже заступник голови Волинської ОДА Віталій Карп’юк.

Наскільки сильним буде цей вплив можна буде побачити незабаром. Поточний сезон цукроваріння виробники планують завершити наприкінці листопада цього року.