Такий прогноз Українського клубу аграрного бізнесу. Крім того, за словами фахівців, під буряк на 2011-ий вже підготували 500 тис. га, тож сподіваються виробити 2 млн. 200 тис тон цукру, що значно перевищує внутрішнє споживання. Крім того, експерти зауважують - фермери зменшують посіви озимих на користь ярових.

”Ви засіяли восени зерновими або іншими культурами ви отримаєте гроші в кращому випадку через рік, грошей зараз у селян немає, треба йти до банків. Банківські кредити для великих господарств можна отримати 18%, для невеликих 24-25%, тому за великим рахунком воно не окупається”, - каже президент УКАБ Алекс Ліссітса.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, в Україні вже засіяно 10 млн. га озимих, з яких зернових культур - трохи більше 8 млн. га. За попередніми даними, 60% посівів перебувають у доброму стані, 30% - у задовільному, на решті ділянок виявили проблеми.

Та загалом, фахівці позитивно оцінюють посівну, особливо зважаючи на якість насіння. Адже зі збільшенням якості посівного матеріалу фермери зможуть отримати більше продовольчого зерна, а не фуражного.

”Все залежить від того насіневого матеріалу, який використовують наші селяни, але маючи зараз добру тенденцію по збільшенню використання насіння, то ми в перспективі будемо мати те, що будемо вирощувати продовольчу пшеницю, а не фуражну”, - каже аналітик АЦ "Украгроконсалт" Ольга Мозгова.

На врожайність озимих, окрім якості насіння та природно-кліматичних умов, також вплинуть обсяги використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин. За словами чиновників, цього року з добривами засіяли 70% озимини.

”На 15% йде збільшення проти 2010 року, уже є графіки відпрацьовані із нашими хімічними підприємствами , крім того з тими фірмами які працюють по зарубіжним поставкам, то у наступному році буде збільшення”, - каже директор департаменту Міністерства агрополітики та продовольства Олександр Демидов.

Проте, особливу увагу на думку фахівців держава має приділити технічному переоснащенню агропромислового комплексу. Адже втрати від використання старих непродуктивних комбайнів і тракторів можуть досягти 7,5 млрд. грн., вважають в Українському клубі аграрного бізнесу. Реалізовувати стимулювання закупівлі нової техніки треба в рамках проекту “Зерно України”, вважають експерти. Адже саме цей проект має всі шанси підвищити ефективність сільського господарства та сприяти конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світовому ринку.