Аби відповісти на запрошення ПАРЄ і потрапити на її сесію у Страсбурзі 21 червня, лідерці БЮТ довелося знову безрезультатно оббивати пороги прокуратури. Тричі просили аудієнції у Віктора Пшонки колеги по фракції Юлії Тимошенко. Поспілкуватися пощастило, однак відповідями депутати не задоволені.
"Ми не отримали на наше переконання відповіді чому Тимошенко та інші політдіячі під відповідними санкціями, зокрема чому Тимошенко на підписці про невиїзд не зважаючи на те, що розгляд самих справ, досудового слідства завершений", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Роман Забзалюк.
Зрештою Генпрокурор не витримав і таки обґрунтував застосування таких мір до головної опозиціонерки. Мовляв, не випускають з Києва через системні порушення процесуальних норм і навмисне затягування ознайомлення зі справою.
"Ігноруючи потім всі процесуальні закони, включаючи ігнорування на виклики слідчого, не ознайомлення із матеріалами кримінальної справами на ті подання, які дала Юлія Тимошенко в частині своїх виїздів в Україні і за кордон, слідчий поступив дуже в рамках закону і не дозволив всі виїзди", - каже генеральний прокурор України Віктор Пшонка.
До того ж у Генпрокуратурі кажуть, якщо "газову" справу вже передали до суду, то з іншою мають звести кінці з кінцями до 25 червня. Відтак, Юлія Тимошенко повинна швидше читати документи.
"Підписка про невиїзд не заважає екс-президенту Леоніду Кучмі активно переміщатися по Україні та за її межами. Кучма двічі побував у Росії, їздив у Францію і вже планує поїздку в Ізраїль. Жодного разу Генпрокуратура йому не відмовила", - каже журналіст Ольга Рицар.
У Верховній Раді депутати таку нерівність розцінюють по-різному. Мовляв, Кучму скрізь пускають, бо він політично безпечний для провладної сили. Натомість Тимошенко їде у Європу з конкретною ціллю - ганьбити владу і доводити, що демократія в Україні на межі знищення.
"Отакий вибірковий підхід. Одним можна все, а іншим ходи кожного дня, зранку до ночі,сиди по 10-12 годин в прокуратурі, читай за один день по тисячу сторінок, тому що вони хочуть якомога швидше кинути Юлію Тимошенко в суд, сьогодні її вже останній термін, і щоб там її засудити і щоб по-швидше викинути її з політичного поля", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський.
"Якби Тимошенко сказала, давайте я прочитаю все, що там написано, ви мене відпустіть, я поїду - будь ласка їдь. А вона не хоче ж читати, а термін визначився. Тому, я думаю, це нормальний підхід з точки зору юриспруденції", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Стоян.
Підганяє правоохоронців примара виборів, - каже політолог Сергій Таран. Він певний - біло-блакитним треба якомога швидше посадити Тимошенко, аби вона не скористалася становищем жертви вибіркових політичних переслідувань.
"Для прокуратури важливо якомога швидше довести справу до суду і забезпечити судовий вирок для Тимошенко, це би де-юре вивело її з політичної боротьби, тому що маючи судовий вирок вона вже не зможе анонсувати ні як народний депутат, ні як кандидат в Президенти", - каже політолог Сергій Таран.
Однак дії Юлії Тимошенко, яка жаліється при кожній нагоді європейській спільноті, політологи не виправдовують. Мовляв, варто розбиратися між собою, а не виносити сміття з хати.
"Регулярно йдуть заяви із Європарламенту, з Єврокомісії, питання із Брюсселя від різних політиків, із конгресу США, навіть там роздивляється це питання. І Тимошенко захищається цій піар-складовій достатньо грамотно. І цей резонанс не є позитивним для країни", - каже політолог Денис Богуш.
Сама ж Юлія Тимошенко під час останнього візиту у Генпрокуратуру у своєму славнозвісному Айпеді написала, що вже тричі невиїзна - так її боїться Віктор Янукович. Однак Президент вкотре повторює, що впливу на рішення правоохоронних органів не має, і постійно виступає за те, щоб для українських політиків були відчинені усі двері.