Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Михайло Басараб.

Водночас, наголошує політолог, не можна відкидати і версію того, що терористи могли діяти за вказівкою російських спецслужб. А метою теракту, на його думку, є спроба зблизитися зі США в контексті боротьби з ісламським тероризмом.

"З приходом Дональда Трампа Росія чітко заявила про основний пункт порядку денного у взаєминах зі США, щодо якого Кремль може знайти порозуміння і зав’язати тісну співпрацю з Білим домом. Це протидія ісламському тероризму. Такий розрахунок є цілком виправданий, оскільки у Вашингтоні тема протидії ісламському тероризму – в традиційному пріоритеті. Вона була ключовою і у передвиборчій риториці Трампа", – говорить Михайло Басараб.

За словами експерта, Путін перебуває у пошуку точок дотику зі США. І протидія ісламському тероризму – те питання, в якому Кремль намагається сформувати неформальну "коаліцію на двох".

Теракт у Санкт-Петербурзі може бути використаний російською пропагандою і зовнішньополітичною машиною Кремля, щоб актуалізувати питання спільної з Америкою протидії ісламському тероризму і аби виправдати величезні видатки для присутності російської військової потуги на Близькому Сході. Це може стати черговим поштовхом до актуалізації такого бажаного для Кремля потепління між Москвою і Вашингтоном, а також виправдати нарощення видатків на озброєння,
– зауважує експерт.

Водночас, наголошує Михайло Басараб, Путін досягає таким ще однієї мети. Кооперуючись з Вашингтоном у боротьбі з ісламістами, Кремль розраховує отримати карт-бланш і мовчазне спостерігання Вашингтону щодо інших авантюр Кремля. В тому числі в питаннях, що стосуються збройної агресії проти України.

"Ймовірно Путін мріє, що коли він стане союзником США в боротьбі з тероризмом, то це дозволить йому реалізовувати інші геополітичні авантюри, на які Захід, в першу чергу, США, закриватиме очі", – підкреслив Барасаб.

Нагадаємо, 3 квітня між станціями метро "Сінна площа" та "Технологічний інститут", що в самому центрі Санкт-Петербурга, пролунав вибух. За останніми даними, 14 людей загинули та 45 зазнали поранень. Ймовірним виконавцем теракту є уродженець Киргизстану, а нині громадянин Росії.

Дональд Трамп вже прокоментував теракт у Санкт-Петербурзі