На чолі самопроголошеного утворення став Абделькарім аль-Хасаді - колишній ув’язнений Гуантанамо. Терористи сподіваються, що Лівія піде шляхом Афганістану, де після падіння режиму Наджибулли у 1992 році до влади прийшли екстремісти з Талібану.
Наразі ні влада, ні опозиція нічого терористам протиставити не можуть. Адже противники влади контролюють кілька міст на сході країни, а Муамар Каддафі продовжує утримувати під контролем Захід та столицю - Тріполі. Але лівійський лідер все більше втрачає вплив серед армійських частин.
Стало відомо, що двоє пілотів відмовилися бомбити Бенгазі та спеціально розбили свій літак поблизу міста. Відчайдухам вдалося катапультуватися і вони перейшли на сторону повсталого народу. Раніше повідомлялося, що лівійський лідер віддав наказ підготуватися до диверсій на нафтопроводах та випустити з тюрем ув’язнених екстремістів. Таким чином Каддафі прагне якомога більше дошкулити опозиціонерам.
Колишній міністр внутрішніх справ Лівії Мустафа Абдель-Джаліл заявив про безпосередню причетність Муаммара Каддафі до теракту над шотландським містом Локербі. Мовляв, саме глава Лівії особисто віддав наказ терористам підірвати літак. Тоді внаслідок вибуху на пасажирському лайнері загинуло 270 осіб. У 2003 році Лівія офіційно визнала свою причетність до теракту, проте про причетність Каддафі до вибуху мова не йшла.
Нагадаємо, заворушення в Лівії з вимогою відставки Муаммара Каддафі тривають з 15 лютого. За цей час жертвами сутичок стали сотні осіб, точну кількість загиблих неможливо встановити через інформаційну блокаду. Охоплену безладами країну залишили тисячі іноземців, ситуація в Лівії залишається вкрай важкою.