Розкол в ОБСЄ
У Гамбурзі засідання Ради Міністрів ОБСЄ закінчилось, фактично, нічим. Як розповіла прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца, Росія заблокувала більшість документів щодо України.
Як заявив генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр, через українське питання в організації виник серйозний розкол.
За його словами, сьогодні спостерігачі Моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі стикаються з труднощами, які виникають, здебільшого, через бойовиків.
Заньєр каже, що спостерігачам довелося відмовитися від моніторингу ситуації за допомогою безпілотників, оскільки їх регулярно збивали. Зафіксовано щонайменше один випадок розміщення на території так званих псевдореспублік засобів ППО, призначених для знищення безпілотників.
Ультиматум Нідерландів
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вимагає від лідерів Євросоюзу гарантій того, що Угода про асоціацію з Україною не буде стосуватися питань оборони або майбутнього членства в ЄС.
Якщо ми не отримаємо цього, на наступний день внесемо до парламенту закон, згідно з яким ми не станемо ратифікувати угоду про асоціацію, – пригрозив Рютте.
Нові матюки Лаврова
Глава російського МЗС Сергій Лавров знову не стримався і вилаявся на людях. Цього разу перепало оператору міжнародного агентства Reuters.
Як правило, після протокольної частини дипломати "дякують пресі", даючи зрозуміти, що зйомка закінчена. Цього разу один з операторів затримався, щоб відзняти, як міністри проходять повз камери. Це й обурило Лавроваю Він з обуренням запитав: What do you want? А потім додав вже російською "дебіли".
Анонс
10 грудня п’ять із 14 найбільших нафтовидобувних країн поза межами нафтового картелю ОПЕК проведуть переговори щодо скорочення видобутку.
До речі, наприкінці листопада ОПЕК уперше за вісім років оголосив про скоординовані дії з метою підтримання цін на сировину. Члени картелю погодилися на скорочення видобутку на 1,2 мільйона барелів на день і запропонували виробникам поза ОПЕК скоротити свій видобуток на 600 тисяч барелів.