Ситуація сьогодні дійсно дуже схожа на ситуацію 92-93 років. Головне – це втрата можливості ефективно співпрацювати з зовнішніми ринками. Бо тоді, після розпаду СРСР , наша продукція продавался через Москву, і всі кінці, всі документи залишилися там. І в нас не було валюти, бо ми не могли відновити партнерство. І нам потрібен був час.
За словами експерта, було дуже багато популізму. До того ж була розігнана інфляція.
Минулого тижня я попереджав про можливість такого рівня гіперінфляції, який ми спостерігали в 93 році,
— зауважив він.
Нове керівництво Нацбанку (Гонтарева) нічого нового, надумку екс-міністра, не запровадило, окрім адміністративних заходів, але все одно погані тенденції залишились. Більше того, за його словами, одразу після призначення нове керівництво саме підтримувало рост курсу долару.
Також Лановий розповів про ситуацію з фінансуванням Нафтогазу і з тим, які наслідки матиме така безвідповідальність.
В травні залишок золотовалютних резервів Нацбанку був 19 млрд доларів. А в травні ця сума становить 6 млрд доларів. Тобто гроші просто взяли і віддали на нагальні потреби,
— розповів економіст.
Головне завдання, запевнив Лановий — змінити структуру, щоб валюта зайшла в країну, а не тікала звідси. Заміну голови Нацбанку він вважає символізмом.
Також він наголосив на необхідності відміни субсидій з бюджету державним підприємствам. Тому що це розвалює всю фінансову систему.
Лановий розповів про ті критерії євросоюзу, які є в них до фінансових систем країн-членів.
Більше — дивіться у сюжеті.