Цього разу підписання відбулося за участю прем’єра Миколи Азарова та його першого заступника Андрія Клюєва. Документ, на думку чільника уряду, підтвердить всі раніше зафіксовані домовленості.
"Це створить надійну основу для реалізації в парламенті Програми Президента України. Та плідна роботу, яка проводилась в парламенті на підтримку рішень уряду, буде продовжена", - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Під якими саме пунктами угоди підписались лідери депутатських фракцій, достеменно невідомо, та експерти кажуть, що в новій угоді, скоріш за все, просто закріплені старі домовленості, що дають змогу і Блоку Литвина і комуністам вважати себе потрібними регіоналам.
"Ця коаліційна угода цікава Литвину тому, що дійсно його можуть звільнити згідно з новою Конституцією і цю посаду можуть комусь запропонувати. У новій коаліційній угоді зафіксують, що Литвин є спікером, Азаров - прем’єром, комуністи керують митницею і так далі. Тобто дійсно люди злякалися і хочуть якусь нову угоду про взаєморозуміння, як же вони далі будуть жити в цій країні і чи їх не будуть ображати", - каже політолог Ігор Попов.
Нагадаємо, що відповідно до Конституції 1996 року, дію якої поновлено, у парламенті не передбачається створення коаліції, відтак три фракції колишньої коаліції створили парламентську більшість.