Про обмін всіх на всіх та питання миру на Донбасі говорили в ефірі програми "Право на владу" 5 березня.
Читайте також Обмін полоненими: Україна хоче повернути додому приблизно 200 людей, – Данілов
Прем'єр Шмигаль зауважив: навіть те, що в новому Кабміні з'явилася посада віцепрем'єра – міністра з реінтеграції деокупованих територій, вже підкреслює важливість цього питання для уряду. А поруч із цим "кожного дня ведеться титанічна робота щодо підготовки обміну полоненими".
Це не означає, що ми маємо бути публічними у цій складній роботі. Але вона ведеться щодня, запевняю. І питання миру – це пріоритет номер один над усім,
– наголосив Денис Шмигаль.
Новий очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба додав, що не лише уряд, а й президент Зеленський дуже багато уваги присвячує цій проблемі.
Щодо обміну всіх на всіх. Звільнення полонених – кожне звільнення полонених – це як операція на серці України. Нам усім болить. За кожного,
– сказав Кулеба.
За його словами, "ті, хто ведуть переговори з того боку, знають про це".
"Там ведеться титанічна копітка робота. Будь-яка необережна заява чи дія може дати козир людям на тому боці, щоб зірвати повернення", – наголосив очільник МЗС.
До теми Звільненим з полону українцям почали виплачувати обіцяні 100 тисяч гривень
Про підготовку до нового обміну
- Голова ОП Єрмак 1 березня у Мінську зустрівся із заступником керівника адміністрації Путіна Козаком. Говорили про намір у березні здійснити новий обмін полоненими.
- Раніше Пристайко заявляв, що новий обмін може статися ще до зустрічі у нормандському форматі (запланована була на квітень).
- На початку лютого 2020 Зеленський заявив, що складає великий список людей, яких готують на обмін із бойовиками. Тоді він наголосив: більшість у списку – кримські татари.
Про попередні обміни: 7 вересня 2019 року обмін відбувся за схемою "35 на 35". Тоді до України повернулися 24 моряки та 11 політв'язнів. А 29 грудня провели обмін із бойовиками: додому повернулися 76 українців.