Таку позицію висловив в.о. директора "Центренерго" Олександр Корчинський в авторському матеріалі для "НВ Бізнес".
"Центренерго постійно має балансувати між фінансовими та соціальними викликами. З одного боку, собівартість видобутку вугілля висока, і його використання підвищує витрати підприємства, у порівнянні з роботою на газі. Та з іншої сторони, життя декількох тисяч працівників вугільних шахт та їх сімей залежать від постачання вугілля на теплові електростанції.
Центренерго купує та продовжить купувати вугілля газової групи виключно на українських шахтах – це принципове і незмінне рішення, що відповідає інтересам держави. Ми єдині підтримуємо економіку українських шахт, і натомість вимагаємо справедливого ціноутворення на вугілля. Це наша позиція.
Водночас питання про те, що у довгостроковій перспективі робити із вугільної промисловістю та цінами на електроенергію – глобальне, і потребує комплексного рішення. Відповідь на нього не можна знайти в офісі енергогенеруючої компанії. Це площина рішень, що приймаються у високих державних кабінетах", – заявляє Корчинський.
Зазначається, що з 10 липня 2020 року вступив у дію оперативний контракт між ПАТ "Центренерго" та компанією ДТЕК на постачання 300 тисяч тонн вугілля. Укладання такого договору стало кроком, що дозволив покращити ситуацію у вугільній галузі України та відновити роботу декількох шахт. Строк дії контракту складає два місяці, після чого він буде переглянутий у разі невідповідності інтересам "Центренерго" та держави.
Водночас "Центренерго" виступає проти використання формули "Роттердам+" при визначенні ціни вугілля. Коефіцієнт "плюс" має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української ТЕС, а не мати в собі віртуальний фрахт із Нідерландів, вважають у "Центренерго".
Нагадаємо, до складу "Центренерго" входять Трипільська, Вуглегірська та Зміївська ТЕС. Компанія знаходиться у переліку об'єктів великої приватизації.