Порядок її проведення визначатиме президент України. 24 Канал розібрався, який закон це регулює та що він передбачає.
Дивіться також На вулиці та блокпостах: юрист пояснив, де законно вручати повістки
Що таке цільова мобілізація
Такий вид мобілізації можуть оголосити для ліквідації наслідків воєнних дій та відновлення тих міст або селищ, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.
У Положення про єдину державну систему цивільного захисту було додано пункт про додаткові завдання у відновлювальний період.
Насамперед до ліквідації наслідків російської агресії залучатимуть сили цивільного захисту, яким допомагатимуть пожежно-рятувальні, аварійно-рятувальні служби та інші підрозділи,
– йдеться в документі.
Якщо на території України буде оголошено цільову мобілізацію, до неї залучатимуть працездатне населення, що не підлягає призову на військову службу та не має обмежень за віком та станом здоров'я.
Які завдання передбачає цільова мобілізація:
- ліквідація наслідків воєнних дій на постраждалих територіях;
- заходи для відновлення об'єктів критичної інфраструктури;
- визначення населених пунктів, що потребують проведення гуманітарного розмінування;
- маркування небезпечних територій.
Головне про мобілізацію в Україні
- Мобілізація в нашій державі триває з часу оголошення воєнного стану. Наразі його продовжили 7 лютого ще на 90 діб – тобто до 20 травня 2023 року.
- Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що мобілізаційний план в Україні ще не завершений. За даними високопосадовця, відбір кандидатів на мобілізацію корегують за потребами Генштабу ЗСУ. Тобто чітко знають необхідну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів.