Він складається з 77 атолів. Вони простягаються у морі на 1500 кілометрів з півночі на південь та 500 кілометрів із сходу на захід. Атоли - результат колишньої вулканічної діяльності. Саме на цьому архіпелазі на півночі від Таїті займаються виловом риби маї-маї. Ця риболовля особлива. Рибалки тут більше схожі на мисливців. Кожного ранку рибалка на Туамоту сідає у свій двомоторний човен і вирушає у море за здобиччю.
Потужний човен - необхідність, оскільки під час риболовлі маї-маї потрібно переслідувати здобич. Маї-маї харчується безпосередньо біля поверхні води. Однак цю рибу нелегко знайти, тож рибалкам доводиться проводити чимало часу наодинці у відкритому океані. Найлегше помітити рибу, якщо стежити за зграями птахів, для яких маї-маї - ласий шматок.
Вилов маї-маї вимагає неабиякої терплячості та спритності. Якщо ж вам пощастить і ви спіймайте цих дивовижних риб, вас неодмінно здивує їхня здатність змінювати колір. Саме тому маї-маї вважають вишуканою рибою. На Туамоту є й інші неперевершені морські делікатеси. Численні види риб та молюсків полінезійці вирощують у так званих рибних парках, які нагадують лабіринти. Рибам сюди надзвичайно легко потрапити і майже неможливо звідти вибратись.
На архіпелазі рибальство - це основний вид зайнятості. Рибу заморожують і відправляють літаками до столиці Таїті, а вже звідти - на експорт. Утім, через розвиток економіки, технічних засобів та ринку загалом, традиційна таїтянська риболовля - поступово зникає.
Остання порада: якщо поїдете на Таїті, не втратьте нагоди порибалити у відкритому океані. Це не просто риболовля, це - священний ритуал полінезійців.