Пояснюють, офіційне відкриття туристичного маршруту по зоні відчуження зробило свою справу. Втім, туризмом відвідування Чорнобиля тут і досі вперто не називають.
"Коли ми просто кажемо про туризм, у кожного є своє уявлення, хтось думає, що це такі лісні тропки, по яким будуть водити людей. Це не зовсім туризм все-таки, це саме відвідування. І, в першу чергу, його мета просвітницька, я б так сказав", - каже перший заступник голови Держагентства з питань управління Зоною відчуження Дмитро Бобро.
Люди залюбки відвідують і місто Прип'ять і оглядовий майданчик самої атомної станції. Їх не лякають високі показники лічильників випромінювання. Хоча прилади показують - радіаційний фон у 20 разів перевищує норму.
"В даний момент прилад показує близько 236 мікрорентген на годину. Для короткого перебування тут це не небезпечно, а ось мешкання тут вже неможливе. Варто сказати, що та доза радіації, яку людина отримує за один день поїздки в Зону відчуження - приблизно це близько 200 мікрорентген", - каже Юрій Татарчук, який працює з відвідувачами Зони відчуження.
Нагадаємо, офіційно у Зону відчуження туристів почали пускати із січня цього року. А за минулий рік Чорнобильську зону відвідали понад 8 тисяч людей, зокрема і туристів.