За його словами, в якості аргументів в даному випадку треба розглядати два чинники.

"По-перше, Президент заявив про реформу кримінальної міліції за європейськими стандартами. Тому у веденні МВС і СБУ зосереджується вся оперативно-розшукова діяльність і слідство щодо економічних злочинів. При цьому багато видів економічних злочинів декриміналізуються", — заявив він в коментарі "Дзеркалу тижня".

По-друге, зазначив він, на користь ліквідації податкової міліції свідчить статистика подань до судів про обмеження конституційних прав громадян, поданих податковою міліцією.

"Так ось, із загального числа кримінальних справ, в яких використовуються матеріали "прослушки" і "наружки" і які доводяться податковою міліцією до суду, всього у 0,1% випадків виносяться обвинувальні висновки!" — заявив він.

"З цієї мізерної кількості приблизно в половині випадків конкретні особи визнаються винними. Так ось з цього числа ще приблизно половина засуджених звільняються за амністією!" — сказав Портнов.

Таким чином, додав він, ККД використання оперативно-розшукових заходів податковою міліцією становить нуль цілих і якісь соті долі відсотка.

"Це красномовно говорить про ефективність роботи цього органу", — підсумував заступник глави Адміністрації Президента.