За даними видання "Інтерфакс" (відомості про це є в архіві агентства "Інтерфакс-Україна"), матеріал, який звинувачував Щербаня у підготовці замаху з'явився в середині жовтня 1996 року в естонській газеті "Сінумілехт", а невдовзі його передрукували "Известия" та "Правда України".
Невдовзі, 17 жовтня заступник голови фракції Верховної Ради "Соціально-ринковий вибір" Віктор Ампілогов (до її складу входив Щербань), заявив, що фракція "має намір у судовому порядку обстоювати честь і гідність свого члена – народного депутата України Євгена Щербаня". Згідно із заявою фракції, яку він оголосив на прес-конференції, цю публікацію розцінювали як "наклепницьку й образливу", а автори заяви вимагали від видання і автора публікації офіційного спростування та вибачення в газеті.
Ампілогов відзначив, що має відомості, які підтверджують інформацію, що особи, які поширюють "наклепницьку інформацію" про лідерів Ліберальної партії України, є "ініціаторами замовних убивств" й "витрачають бюджетні кошти та здійснюють незаконні валютні операції". Тоді він не захотів називати імен цих людей, а також їхню "територіальну приналежність", пославшись на "таємницю слідства". Але наголосив, що усю інформацію передали до прокуратури.
Через 4 дні, 21 жовтня, екс-керівник естонського акціонерного товариства "Колсер" Олександр Моргун заявив, що ці публікації спрямовані на те, аби "прибрати з політичної та економічної арени донецькі економічні структури, близькі до Є.Щербаня". А як відомо, у матеріалах газет мова йшла про те, що саме Моргун, пов'язаний із Щербанем, був причетний до підготовки теракту проти екс-прем’єра Лазаренка.
Тоді Моргун заявив, що справді був керівником естонського АТ "Колсер" (одним із його засновників був нардеп Щербань), проте звинувачення у причетності до теракту назвав абсурдом. Він додав, що ні естонські, ні українські правоохоронні органи не зверталися до нього з приводу теракту. Моргун відзначив, що низку комерційних структур, пов'язаних з іменем Щербаня, перевіряли, чим заважали нормальній роботі.
На його думку, звинувачення в пресі ініціювали конкретні економічні структури, "ймовірно з Дніпропетровська", які намагаються "видавити" з українського ринку донецькі підприємства.
Як відомо, екс-прем'єрку Юлію Тимошенко підозрюють у причетності до вбивства Євгена Щербаня у 1996 році. Вона назвала звинувачення відвертою неправдою.
Генпрокурор України Віктор Пшонка заявив, що інформація про причетність колишньої прем'єрки Юлії Тимошенко до організації вбивства нардепа Євгена Щербаня була озвучена ще 12 років тому. Проте Тимошенко всіляко уникала відповідальності.
За словами другого Глави держави Леоніда Кучми, у його часи президентства прокуратура не мала доказів причетності Юлії Тимошенко до вбивства нардепа Євгена Щербаня.