Декларацію прийняли 99 голосами "за" і одним голосом "проти". Дев'ять учасників голосування утримались.

Російська делегація на знак протесту у голосуванні не брала участь.

Парламентська асамблея ОБСЄ наголошує у декларації на важливості дотримання принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, рівності прав і самовизначення народів, закріплених у Гельсінському заключному акті, і закликає Російську Федерацію скасувати анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У наступних пунктах ПА ОБСЄ закликає Росію до виконання зобов'язань, прийнятих відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року щодо деокупації грузинської території і дотримання основоположних принципів міжнародного права, вітає участь швейцарського головування в ОБСЄ у вирішенні кризи в Україні.

Крім того, у декларації засуджують окупацію території України і заявляють про тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни і в її міжнародно визнаних кордонах.

ПА ОБСЄ вважає нелегітимним так званий "референдум", проведений у Криму 16 березня 2014 року. Згідно з декларацією, результати цього "референдуму" не мають жодної юридичної сили.

Держав-учасників закликали також відмовляти у визнанні насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

При цьому у декларації є ще один заклик до Росії – припинити своє втручання у події в Україні і відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої військові сили від кордонів балтійських держав і припинити негативну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії.

До слова, Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Росія анексувала Крим, щоб не допустити приходу НАТО.