Основною темою зустрічі стала політика країн щодо обмінного курсу національних валют.

"Реформи і вдосконалення грошово-кредитної системи є елементами глобалізації економіки. Це сприятиме розвитку світової торгівлі, забезпечить стабільний потік капіталів, попередить різкі зміни обмінного курсу та цін, а також сприятиме стійкості глобальної фінансової системи", - каже віце-прем'єр міністр Китаю Ван Цишань.

Збільшення міжнародної ролі валют найбільших країн, що розвиваються, зокрема Китаю, не можна уникнути, тож необхідно обговорити включення їхніх грошових одиниць у кошик світових валют.

"Світ є багатополярним, саме тому я хотів, щоб семінар відбувся у Китаї. Такій багатополярності має відповідати і фінансова система. Нині, ринки, що розвиваються становлять чверть глобальної економіки, а за десять років на них припаде половина. Зміни у світовій економіці важко уявити, без зміни у фінансовій системі", - каже президент Франції Ніколя Саркозі.

Тож формування нової, більш диверсифікованої світової валюти, яка би базувалася на суворих правилах та моніторингу є, на думку Саркозі, необхідним, аби уникнути валютних воєн та нової кризи.