"Робота над цим разом з експертами організації "ООН-жінки" йде активно і, імовірно, до кінця поточного року система електронного моніторингу вже буде впроваджена", – заявила помічник прем'єр-міністра Грузії з питань прав людини Софія Джапарідзе, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Держслужбовцям Грузії заборонили купувати чорні авто

За її словами, електронні браслети будуть видаватися тим насильникам, які є носіями високого ризику, і коли є небезпека заподіяння шкоди здоров'ю або життю.

При цьому вона зазначила, що оцінку ризиків в кожному конкретному випадку буде визначати слідчий поліції чи прокуратури за допомогою інтерв'ювання учасників сімейного конфлікту.

Використання електронних браслетів з метою превенції випадків сімейного насильства, які почастішали Грузії, – один з пунктів затвердженого днями урядом плану дій на 2018-2020 роки щодо боротьби з насильством проти жінок та в родині і заходи щодо захисту жертв (потерпілих).

Читайте також: На Тернопільщині журналістів побили під час зйомок розслідування: фото

Проблема сімейного насильства в Грузії стала особливо актуальною після того, як 13 квітня в одній з тбіліських квартир виявили мертвою з перерізаним горлом 25-річну жінку. За версією слідства, її на очах у малолітніх дітей вбив вітчим, якому поліція лише за кілька годин до того виписала обмежувальний ордер, так як він не давав спокою своїй колишній дружині і погрожував розправою її дочці. Більш того, обвинувачений раніше вже сидів у в'язниці за розправу над дружиною.

За даними МВС Грузії, тільки за перші три місяці 2018 року органи правопорядку зафіксували понад одну тисячу злочинів, пов'язаних із застосуванням насильства в сім'ї, за якими майже в кожному другому випадку розпочато кримінальне переслідування.