Там відбулася церемонія покладання квітів до меморіалу полеглим грузинським воякам. Президент Грузії Михайло Саакашвілі не зміг взяти участі у заходах, оскільки перебував у Колумбії на інавгурації нового Президента країни. Втім, навіть з-за океану, він пообіцяв до кінця боротися за об’єднання Грузії.
“Заради пам’яті наших хлопців, які загинули, ми повинні щоденно боротися за об’єднання нашої землі, до того часу, поки на ній залишатиметься хоча б один окупант. Історичне завдання нашого покоління - до кінця боротися за звільнення Грузії”, - заявив Президент Грузії Михайло Саакашвілі.
У бунтівних грузинських республіках також відбулися меморіальні заходи. У столиці Південної Осетії Цхінвалі тисячі людей з самого ранку зібралися на центральній площі міста. Всі вони принесли з собою запалені свічки, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув у конфлікті. Сьогодні, через два роки після подій, багато кому все ж важко згадувати про війну.
“Дуже важко все це згадувати. Я коли ходжу біля цих руїн, відчуваю неначе війна знову тут, весь час, навіть якщо я іду на роботу чи додому”, - каже місцева мешканка Світлана Гаглоєва.
Нагадаємо, в результаті військового конфлікту у серпні 2008-го року Грузія втратила контроль над бунтівними республіками - Абхазією та Південною Осетією. Втрати грузинської сторони склали близько 4 сотень осіб, Південна Осетія, за різними даними, втратила від 300 до 1700 осіб вбитими. Також у конфлікті загинули кількадесят російських військових. На сьогоднішній день бунтівні грузинські республіки, окрім Росії, визнали також Нікарагуа, Венесуела та Республіка Науру.
2 хв
У Грузії відзначили другу річницю серпневого конфлікту 2008 року
У Грузії відбулися меморіальні заходи, присвячені другій річниці грузино-російського військового конфлікту 2008-го року. У місті Горі, яке найбільше постраждало під час війни, сотні грузинів запалили свічки у вигляді карти Грузії. Вшанували пам’ять загиблих також і в Тбілісі.