Сюрпризом для гравців стала й перша поява у числі дисциплін - вітчизняної гри S.T.A.L.K.E.R. Вікових чи будь-яких інших обмежень у участі в чемпіонаті немає.
“Публіка насправді різна - від дітей до бізнесменів, які грають, яким подобається, вони приєднуються. Може навіть хтось, коли прийшов сюди, побачив, вирішив пограти і теж долучився до цього кібер-спорту”, - припускає керівник проекту "WCG" Оксана Толкачова.
Комп’ютерні змагання ніскільки не поступаються спортивним, кажуть самі гравці, тут так само гостро вони відчувають дух боротьби, проте, замість хорошої фізичної форми найважливіше - логічне мислення та швидка реакція. І підкреслюють, попри те, що кібер-спорт новий для України, вже підросло ціле покоління гравців, здатних посідати високі позиції і в міжнародних геймерських рейтингах.
“Колись почав грати в гру, випадково, сподобалося, ну і пішло - зареєструвалися на якусь лігу, програли жіночій команді, ну а далі почали прагнути до перемоги - чемпіонати і т.д.”, - розповідає учасник змагань Юрій.
“Україна - одна з найсильніших країн за FIFA. Ми з тим, з ким я грав у фіналі і тим, хто третє місце зайняв, їдемо зі збірної на чемпіонат Європи з FIFA, тобто рівень досить високий. Кожен рік ми десь у трійці кращих країн”, - каже учасник змагань, багаторазовий чемпіон України з FIFA Олександр.
Переможці українського етапу чемпіонату, окрім решти призів, отримають ще - оплачені квоти на Гранд-фінал всесвітнього кібер-чемпіонату, що пройде наприкінці вересня у Лос-Анджелесі. За перемогу у десятому ювілейному комп’ютерному турнірі зійдуться найкращі гравці з 70-ти країн світу.