Екзотичні метелики, яких тут налічується близько 15 видів, надто чутливі до погодних умов - перелітають з квітки на квітку лише коли сяє сонце. Дощова ж погода змушує їх ховатися під листям, або нерухомо застигати біля штучних й справжніх квіткових годівничок.
Закуркіна Ася (керівник проекту "Сад живих тропічних метеликів"): “Метелики харчуються нектарами квітів, соком перестиглих фруктів. Створені максимально комфортні умови для проживання, максимально наближені до їх природних умов тропічного клімату - це підвищена температура, підвищена вологість і обов’язково харчування”.
Для тропічних гостей готують цукровий сироп і залишають на столах шматочки фруктів. Відпочивають метелики на деревині чи в траві, де завдяки їхньому забарвленню стають майже невидимими.
Владислав (відвідувач виставки): “Метелики цікаві тим, що деякі застосовують своє забарвлення для того, щоб і мати красу, і відлякувати ворогів”.
Життєвий злет кожного метелика починається з лялечки - для них серед зелених рослин облаштовані спеціальні дерев`яні жердини.
Тетяна Селезньова (журналіст): “Щодня в цьому саду народжуються метелики задля того, аби під час свого нетривкого життя найбільше любити сонце”.
Народжуються метелики зранку, іноді до 12 одразу. Колекцію в саду поповнюють щотижня, адже кожна крилата тропічна комаха живе лише кілька днів.
2 хв
У Києві відкрився для відвідування сад живих метеликів
Понад півтори сотні рідкісних метеликів з Південно-східної Азії, південної Америки та Африки живуть в імпровізованому саду на території Ботанічного саду.