Мовляв, тепер швидка приїздитиме без лікаря, тільки з фельдшером. В профільному міському управлінні наголошують, що на виклики виїжджатиме і фельдшер, і лікар. Чиновники переконують: зміни якщо і будуть, то розпочнуться не раніше 2013 року.
"Реформи в системі охорони здоров’я можуть мати непередбачувані наслідки і до них треба відноситися дуже обережно. Коли це - внутрішньогалузеве реформування і стосується тільки персоналу, то можна, а коли мова йде про контакти з населенням - вона має робитися через призму інтересів суспільства і кожного окремо громадянина", - каже Володимир Загородній з Головного управління охорони здоров'я КМДА.
Самі медики на боці столичної влади. Щоправда кажуть, навіть зараз лікарі у складі "швидкої" їдуть лише у 30% найскладніших випадків - як то ДТП, небезпечне загострення хвороби тощо, решту - обслуговують висококваліфіковані фельдшери.
"Великої трагедії немає, якщо приїде кваліфікований фельдшер і надасть своєчасну допомогу. Фельдшери у нас так само мають таку ж категорію - вищу, першу і ніяких прав громадян не зменшував", - каже головний лікар Київської станції Швидкої медичної допомоги Андрій Вершигора.
"Це ж специфічна спеціальність! Якщо посадити академіка, кардіолога в бригаду швидкої допомоги, він лікарем швидкої допомоги не стане, не дивлячись на його вчене звання", - каже Володимир Загородній з Головного управління охорони здоров'я КМДА.
Самі ж лікарі та фельдшери слова підтверджують діями. Їх робочий день розпочинається з самого ранку і може тривати до глибокої ночі. На диспетчерському пункті Швидкої допомоги дзвінки лунають мало не кожні 20 секунд. Особливо "спекотно", діляться працівники, на свята, та під час поганої погоди. Тоді кожного чекає щонайменше 10-15 виїздів щодня. Фельдшер чи лікар виїжджає - вже не важливо. Головне - врятувати життя.
"Фельдшер виїжджає на будь-який виклик - чи то ДТП, чи то пологи, чи то гіпертонічний криз. Будь-який виклик", - каже виїзний фельдшер 1-ої категорії бригади Швидкої медичної допомоги Наталія.
До того ж, і фельдшерські, і лікарняні бригади мають однакові набори спорядження. В кожній машині - реанімаційній набір, кардіограф, дефібрилятор, скриня з медикаментами.
"Ні, такого не може бути, щоб у нас чогось не вистачило. Тут має значення тяжкість стану пацієнта і час, в якому він знаходиться в такому стані. Тобто, незворотність змін в організмі", - каже лікар виїзної бригади Швидкої медичної допомоги Сергій.
У Києві "Швидка" існує вже більше 60 років. На сьогодні у столиці щоденно працюють 150 бригад та 43 цілодобових пункти невідкладної медичної допомоги.