Чиновники запевняють, що мало того, що люди таким чином провокують аварійні ситуації так ще й не платять податків. Окрім того, серед них багато шахраїв, що обводять навколо пальця відпочиваючих

На дорозі до Коктебеля десятки посередників, кожен з них має більше 100 пропозицій житла. Курортникам показують фотографії та пропонують оцінити все в живу. За добу біля моря просять від 70 гривень й більше. Ймовірність заборони такого заробітку сприймають негативно, адже для більшості - це чи не єдиний спосіб заробити.

За даними селищної ради в Коктебелі легально займаються посередництвом у сфері житла лише близько 20 підприємців, нелегально в 10 разів більше. Знімальна група зустріла лише одного офіційного підприємця, який сплатив податки, отримав дозвіл в ДАІ і місцевому виконкомі та обладнав свій пункт здачі житла.

Власникам житла здати кімнати на літо без посередників майже неможливо. Відпочивальників перехоплюють задовго до місця майбутнього проживання, навіть у потягах за кілька станцій до курорту. Тож за такі послуги господарям доводиться платити від 10 до 20%.

Усі витрати від такого посередництва звичайно лягають на курортників. Трапляються випадки, що погодившись невідомо на що люди залишаються майже в прямому значенні біля розбитого корита.

Населення Коктебеля в курортний сезон збільшується з 3 до 30 тисяч, на території селища розташовані десятки міні готелів, баз відпочинку та сотні приватних будинків. Тож нелегальне посередництво тут стає особливо популярним, займатись ним до курорту з’їжджаються люди з усієї України.