Лікарі пояснюють - тепла морська вода - сприятливе середовище для розмноження інфекцій, від яких особливо потерпає малеча до 4 років. Щотижня лише в Сімферополі за допомогою до лікарів звертається більше сотні батьків, діти яких занедужали після відпочинку на морі.
”Приїхали тиждень назад, п’ять днів купалися, захворіли, температура висока була. Не можу сказати чому, але в морі ми вже не купаємося”, - каже відпочивальниця Ельвіра.
В санстанції пояснюють, надмірні сонячні ванни пригнічують людський імунітет, тому на морі відпочивальники часто підхоплюють якусь інфекцію - достатньо помити фрукти в морі або сьорбнути солоної води.
”Основна маса звертається за медичною допомогою в зв’язку з купанням в морі, і вживанням продуктів, які куплені в випадкових людей на вулиці, що категорично заборонено робити в такий час”, - каже лікар-епідеміолог СЕС Клавдія Романенко.
”При перших ознаках захворювання, підвищення температури, відмова дитини від їжі, рідкий кал, потрібно негайно звертатася за медичною допомогою. Ми дитину швидше вилікуємо, дитина не буде страждати, він не буде отримувати ту терапію, яка потрібна для важкохворих”, - каже головний дитячий інфекціоніст АРК Лідія Прокудіна.
Попри все, переконують лікарі, масової захворюваності кишковими інфекціями, цьогоріч в Криму вдалося уникнути. Впродовж літа санстанція закрила чимало пляжів, більшість з них - уже відновили роботу, однак досі заборонила купатись на трьох узбережжя в селищах Малоріченське, Сонячногірське та Рибальське.