За ухвалення даного документа 26 травня проголосувало 75 депутатів при 1 проти, з 94 що взяли участь у голосуванні.

Як вказується в документі, в останні роки в Україні "різко активізувалася кампанія з витіснення російської мови", йдеться у повідомленні.

На думку кримських депутатів, це свідчить про необхідність прийняття певних заходів щодо захисту прав та забезпечення інтересів російськомовної частини населення, без утиску прав україномовної частини, а також інших національних меншин Криму.

Крім того, парламент автономії звернувся до Верховної ради з пропозицією імплементації європейської хартії регіональних мов або мов меншин в повному обсязі.

Також кримський парламент ухвалив здійснювати заходи, передбачені європейською хартією регіональних мов з використання російської мови, як регіональної в роботі Верховної ради Криму.

Водночас кримський парламент запропонував Верховній раді прийняти проект закону про гарантування вільного розвитку використання захисту російської мови та інших мов національних меншин.

Кримські депутати звернулися до депутатів від Партії регіонів Олексія Боярчука, Бориса Дейчі, Вадима Колесніченка та Олександра Чорноморова з проханням внести в установленому порядку даний законопроект у Верховну раду і підтримати його під час розгляду.

Нагадаємо, кримський парламент вніс зміни до Конституції автономії, згідно з якими в тексті російською мовою назва кримського парламенту змінюється з "Верховна рада Автономної Республіки Крим" на "Верховный совет Автономной Республики Крым".

У середу, 27 травня, на черговому пленарному засіданні Верховної ради автономії за це рішення проголосувало 76 депутатів, проти 4 з 94, що взяли участь у голосуванні.