Радіоактивний металобрухту закопали наприкінці 80 років у глиняний кар’єр у Кропивницькому. Тоді шукачі металу на території одного з покинутих міських підприємств знайшли кілька ампул із цезієму у купі брухту. Через необережність вони розбились і покрили радіацією весь метал та землю.

Про це не було великого розголосу. Було проведено дезактивацію цієї території. Для того, щоб все захоронити, було виготовлено певну кількість металічних кубів. Одну частину тоді вивезли в Чорнобиль,
– зауважує заступник начальника управління з питань НС Кропивницької міськради Олексій Гненний.

А іншу частину менш забрудненого металу вирішили утилізувати на території глиняного кар’єру в Кропивницькому. Через властивості глини шкідливі речовини теоретично не могли просочитися далі в ґрунт.

Наразі заміри природного фону радіації у межах норми. А от на місці розкриття ґрунту покази в десять разів вищі за норму. Втім, у мерії кажуть, що це не становить небезпеки для людей.

Читайте також: Екологічне пекло: українське місто очолило рейтинг найнебезпечніших населених пунктів

Поліція вже розпочала кримінальне провадження за фактом проведення незаконних земляних робіт. Вона встановила деяких осіб і поки шукає їх місцезнаходження. Якщо шукачів металу таки знайдуть, то їм загрожує до п’яти років позбавлення волі.